Fredrik Kjos

Fredrik Kjos

Kommunfullmäktige
Ledamot
Moderaterna
Gruppledare
Upplands-Bro Kommunföretag AB
2:e v ordförande
Österhöjdens parkeringsgarage
Ledamot
Föreningsstyrelse
Ledamot
Kommunstyrelse
2:e vice ordförande
Näringslivsrådet
Ledamot
Arbetsmarknadsutskottet
Ersättare
Hållbarhetsutskottet
Ersättare
Mälarbanan intressenter AB
Ersättare
Kommunstyrelsens arbetsutskott
Vice ordförande
Brandkåren Attundas direktion
Ersättare
Kommunförbundet i Stockholms län
Ledamot
Käppalaförbundets fullmäktige
Ledamot
Mälardalsrådet
Ersättare
Norrvattnets Förbundsfullmäktige
Ledamot
Ombud vid bolagsstämma i Mälarbanan intressenter AB
Ersättare
Kommunfullmäktige
Oppositionsråd
Jan Jansson

Jan Jansson

Föreningsstyrelse
Ordförande
Familjerättsnämnden
Ersättare
Kultur- och fritidsnämnd
Ersättare
Minna Ahokas

Minna Ahokas

Kommunfullmäktige
Ledamot
Bygg- och miljönämnd
2:e v ordförande
Sparbanken Enköping
Huvudman
Attunda tingsrätt
Nämndeman
Sune Ahlsgren

Sune Ahlsgren

Teknisk nämnd
Ersättare
Rolf Andersson

Rolf Andersson

Socialnämnd
Ersättare
Utbildningsnämnd
Ersättare
Kommunfullmäktige
Ersättare
Lars Axelsson

Lars Axelsson

Kommunfullmäktige
Ersättare
Upplands-Bro Kommunföretag AB
Ersättare
Upplands-Bro Kommunfastigheter
Ledamot
Upplands-Brohus AB
Ledamot
Föreningsstyrelse
Ledamot (Kassör)
Lövsta Gård
Ledamot
Valberedningen
Ersättare
Joakim Bencker

Joakim Bencker

Bygg- och miljönämnd
Ersättare
Kaj bergenhill

Kaj bergenhill

Kommunstyrelse
Ersättare
Utbildningsnämnd
2:e v ordförande
Politisk sekreterare
Utbildningsnämndens arbetsutskott
Vice ordförande
Förskolerådet
Ledamot
Skolrådet
Ledamot
Lars Blomqvist

Lars Blomqvist

Valnämnden
Vice ordförande
Björn Elfvelin

Björn Elfvelin

Utbildningsnämnd
Ersättare
Paul Gustafsson

Paul Gustafsson

Kommunfullmäktige
Ledamot
Kultur- och fritidsnämnd
2:e v ordförande
Kultur- och fritidsnämndens arbetsutskott
Vice ordförande
Kulturråd
Ledamot
Fritidsråd
Ledamot
Kommunstyrelse
Ersättare
Mats Högberg

Mats Högberg

Kultur- och fritidsnämnd
Ledamot
Mait Johansson

Mait Johansson

Kommunfullmäktige
Ledamot
Upplands-Bro Kommunfastigheter
2:e v ordförande
Upplands-Brohus AB
2:e v ordförande
Föreningsstyrelse
Ledamot
Upplands-Bro Kommunföretag AB
Ledamot
Armin Khajehdehi

Armin Khajehdehi

Kommunfullmäktige
Ledamot
Kommunstyrelse
Ersättare
Sune Larsson

Sune Larsson

Kultur- och fritidsnämnd
Ersättare
Thomas Ljunggren

Thomas Ljunggren

Revisorer Upplands-Bro Kommun
Ordförande
Upplands-Bro Kommunföretag AB
Revisor
Upplands-Bro Kommunfastigheter
Revisor
Sparbanken Enköping
Huvudman
Upplands-Brohus AB
Revisor
Stanislaw Lewalski

Stanislaw Lewalski

Kultur- och fritidsnämnd
Ersättare
Föreningsstyrelse
Ledamot (Kampanjansvarig)
Stiftelsen Lövsta Gård
Ersättare
Österhöjdens Garage AB
Ombud vid bolagsstämma
Örnäs-Lillsjön Fiskeområdet
Ersättare
Stiftelsen Lövsta Gård
Ersättare Ombud vid stämma
Örnas-Lillsjön Fiskeområdet
Ersättare Ombud vid stämma
Björn Liljedahl

Björn Liljedahl

Socialnämnd
Ledamot
Attunda tingsrätt
Nämndeman
Familjerättsnämnden
Ledamot
Förvaltningsrätten i Sthlm län
Nämndeman
Göran Malmestedt

Göran Malmestedt

Bygg- och miljönämnd
Ledamot
Kommunfullmäktige
Ersättare
Socialnämnd
Ersättare
Hållbarhetsutskottet
2:e v ordf
Kommunstyrelse
Ersättare
Föreningen Soldathemmet
Ersättare
Käppalaförbundets fullmäktige
Ersättare
Attunda tingsrätt
Nämndeman
Kerstin Molander

Kerstin Molander

Föreningsstyrelse
Utbildningsansvarig
Utbildningsnämndens arbetsutskott
Ersättare
Utbildningsnämnd
Ledamot
Vesna Rajic

Vesna Rajic

Kommunfullmäktige
Ledamot
Kommunstyrelse
Ledamot
Socialnämnd
Ledamot
Irène Seth

Irène Seth

Föreningsstyrelse
Ledamot
Demokratikommittén
2:e vice ordförande
Marcus Sköld

Marcus Sköld

Kommunfullmäktige
Ledamot
Kommunstyrelse
Ledamot
Teknisk nämnd
2:e v ordförande
Föreningsstyrelse
Vice ordförande
Föreningsstyrelse
Utbildningsansvarig
Norrvattnets Förbundsfullmäktige
Ersättare
Charlotte Slettengren

Charlotte Slettengren

Attunda tingsrätt
Nämndeman
Tom Slettengren

Tom Slettengren

Kommunfullmäktige
Ledamot
Carl Tesch

Carl Tesch

Upplands-Brohus AB
Ersättare
Teknisk nämnd
Ledamot
Upplands-Bro Kommunfastigheter
Ersättare
Clas af Ugglas

Clas af Ugglas


Lisbeth Waern

Lisbeth Waern

Kommunfullmäktige
Ersättare
Kommunstyrelse
Ledamot
Socialnämnd
Ersättare
Teknisk nämnd
Ersättare
Valnämnden
Ersättare
Arbetsmarknadsutskottet
2:e v ordf
Daniel Walfridsson

Daniel Walfridsson

Utbildningsnämnd
Ersättare
Anders Åkerlind

Anders Åkerlind

Kommunstyrelse
Ledamot
Kommunfullmäktige
2:e v ordförande
Socialnämnd
2:e v ordförande
Mälardalsrådet
Ledamot
Pensionärsrådet
Ledamot
Handikappsrådet
Ledamot
Arbetsmarknadsutskottet
Ersättare
Hållbarhetsutskottet
Ledamot
Kommunstyrelsens arbetsutskott
Ledamot
Valberedningen
Ledamot
Lena Åkerlind

Lena Åkerlind

Utbildningsnämnd
Ledamot