Landstingskansliet

Landstingsråd


Torbjörn Rosdahl

Finanslandstingsråd, gruppledare
torbjorn.rosdahl@moderat.se
08 737 41 31


Kristoffer Tamsons

Trafiklandstingsråd, vice gruppledare
kristoffer.tamsons@moderat.se
08 737 41 23


Peter Carpelan

Forskning- och personallandstingsråd
peter.carpelan@moderat.se
08 737 41 70


Marie Ljungberg Schött

Sjukvårdslandstingsråd
marie.ljungberg.schott@moderat.se
08 737 41 28


Paul Lindquist

Fastighets- och investeringslandstingsråd
paul.lindquist@moderat.se
08 737 41 25

Personal

Carl Rydingstam
Kanslichef
carl.rydingstam@moderat.se
08 737 41 94, 073 682 55 25

Tobias Sjö
Stabschef
tobias.sjo@moderat.se
08 737 41 19, 070 737 41 19

André Assarsson
Chefsstrateg
andre.assarsson@moderat.se
08 737 41 87, 070 737 41 87

Joel Laurén
Landstingsrådssekreterare
joel.lauren@moderat.se
08 737 41 53, 070 737 41 53

Pernilla Ohlin
Landstingsrådssekreterare
pernilla.ohlin@moderat.se
08 737 41 32, 070 737 41 32

Katja Isacsson
Landstingsrådssekreterare
katja.isacsson@moderat.se
08 737 41 02, 070 737 41 02

Erik Ottoson
Landstingsrådssekreterare
erik.ottoson@moderat.se
08-737 41 29, 070 737 41 29

Jonas Lilleberg Eriksson
Landstingsrådssekreterare
jonas.lilleberg-eriksson@moderat.se
08 737 41 82, 070 737 41 82

Anette Heilbrunn Saxby
Landstingsrådssekreterare
anette.heilbrunn.saxby@moderat.se
070 737 43 61

Erika Falck
Landstingsrådssekreterare (assistent till Marie Ljungberg Schött och Peter Carpelan)
erika.falck@moderat.se
070 737 43 57

Malin Bengtsson
Landstingsrådssekreterare (assistent till Torbjörn Rosdahl och Paul Lindquist)
malin.bengtsson@moderat.se
070-737 43 73

Hannes Holmér
Landstingsrådssekreterare
hannes.holmer@moderat.se
070-737 43 74

Claës Wersäll
Pressekreterare
claes.wersall@moderat.se
070 737 41 90