Föreningar – Stockholms stad

Här hittar du länkar till alla våra föreningar i Stockholms stad med kontaktuppgifter till alla ordföranden. Är du osäker på vilken förening du tillhör kan du alltid mejla stockholm@moderat.se för att få hjälp.

Bromma

Johan Andreasson
johan.andreasson@moderat.se
073 372 04 96

www.moderaterna.net/bromma

Brännkyrka

Torbjörn Erbe
torbjorn.erbe@moderat.se
070 226 28 00
www.moderaterna.net/brannkyrka

Engelbrekt

Andrea Ström
andrea.strom@moderat.se
073 399 57 98
www.moderaterna.net/engelbrekt

Enskede-Årsta

Eva Solberg
eva.solberg@moderat.se
072 229 0076
www.moderaterna.net/enskedearsta

Essingen

Ian Lauritzen
ian@lauritzen.se
070 340 48 91
www.moderaterna.net/essingen

Farsta

Lisbeth Crabo Ljungman
craboljungman@yahoo.se
070 583 39 39
www.moderaterna.net/farsta

Gärdet

Ingebrikt Sjövik
ingebrikt.sjovik@gmail.com
0702 43 50 91
www.moderaterna.net/gardet

Hammarby Sjöstad

Eva Ekmehag
ekmehag@hotmail.com
076 765 44 63
www.moderaterna.net/sjostaden

Hedvig Eleonora

Caroline Wallensten
caroline.wallensten@moderat.se
073 510 10 19
www.moderaterna.net/hedvig-eleonora

Hägersten

Anette Hellström
anette-hellstrom@telia.com
070 770 23 01
www.moderaterna.net/hagersten

Hässelby

Amir Adan
amir.adan@moderat.se
070 732 51 80
www.moderaterna.net/hasselby

Högalid

Arba Kokalari
arba.kokalari@moderat.se
073 908 57 59
www.moderaterna.net/hogalid

Katarina

Filip Solsjö
filip.solsjo@moderat.se
070 797 80 98
www.moderaterna.net/katarina

Kista

Aleks Sakala
ap.sakala@gmail.com
070 522 43 45
www.moderaterna.net/kista

Kungsholmen

Staffan Olsson
staffan.olsson@garde.se
070 833 62 00
www.moderaterna.net/kungsholmen

Maria

Harald Eriksson
harald.eriksson@moderat.se
070 669 41 01
www.moderaterna.net/maria

Norrmalm

Sophia Granswed
sophia.granswed@moderat.se
070 824 40 03
www.moderaterna.net/norrmalm

Oscar Norra

Ulla Hamilton
ullahamilton@me.com

www.moderaterna.net/oscarnorra

Oscar Södra

Tobias Sjö
tobias.sjo@moderat.se
070 737 41 19
www.moderaterna.net/oscar-sodra

Skarpnäck

Henrik Appelqvist
henrik.appelqvist@telia.com
073 415 26 73
www.moderaterna.net/skarpnack

Skärholmen

Elisabeth Johnson
elisabeth.johnson@moderat.se
070 634 06 56
www.moderaterna.net/skarholmen

Sofia

Anders E Karlsson
anders.e.karlsson@moderat.se
070 986 27 20
www.moderaterna.net/sofia

Spånga

Dennis Wedin
dennis.wedin@moderat.se
070 687 16 39
www.moderaterna.net/spanga

S:t Göran

Sara Jendi Linder
sarajendilinder@gmail.com
070 846 20 62
www.moderaterna.net/stgoran

Södermalm

Samlingssida för de fem moderata partiföreningarna på södermalm –
Högalid, Katarina, Sofia, Maria samt Hammarby sjöstad
www.moderaterna.net/sodermalm

Tensta-Rinkeby

Markku Sirviö
markku.sirvio@moderat.se
076 393 12 98
www.moderaterna.net/tensta-rinkeby

Vantör

Gustav Johansson
gustav08@hotmail.com
073 534 56 29
www.moderaterna.net/vantor

Vällingby

Bo Arkelsten
bo.arkelsten@moderat.se
070 609 09 42
www.moderaterna.net/vallingby

Östermalm

Samlingssida för de fem moderata partiföreningarna på Östermalm –
Engelbrekt, Gärdet, Hedvig Eleonora, Oscar norra samt Oscar södra
www.moderaterna.net/ostermalm