Föreningar – Stockholms län

Här hittar du länkar till alla våra föreningar i Stockholms län med kontaktuppgifter till alla ordföranden. Är du osäker på vilken förening du tillhör kan du alltid mejla stockholm@moderat.se för att få hjälp.

Botkyrka – krets

Solveig Nilsson
solveig.nilsson@moderat.se
08 778 46 99
http://moderaterna.net/botkyrka/

Botkyrka – Grödinge

Leif Dahlstedt
dfect@me.com
0709 24 83 56

Botkyrka – Norra Botkyrka

Vakant

Botkyrka – Tullinge

Solveig Nilsson
solveig.nilsson@moderat.se
08 778 46 99

Botkyrka – Tumba

Björn Lagerstedt
bjorn.lagerstedt@moderat.se
0738 32 20 07

Danderyd

Katja Isacsson
katja.isacsson@moderat.se
0707 37 41 02
www.moderaterna.net/danderyd

Ekerö

Lennart Nilsson
lennart.nilsson@telia.com
070 644 50 22
www.moderaterna.net/ekero

Haninge

Alexandra Anstrell
alexandra.anstrell@haninge.se
070 372 12 06
www.moderaterna.net/haninge

Huddinge – krets

Erik Ottoson (kretsordförande)
erik.ottoson@moderat.se
070 496 85 65
www.moderaterna.net/huddinge

Huddinge – Centrala Huddinge

Anders Persson
andper4@gmail.com
070 641 06 15

Huddinge – Västra Huddinge

Christina Eklund
eva.christina@hotmail.com
070 333 58 20

Huddinge – Östra Huddinge

Jennifer Lind
jennifer@stadsallskapet.se
08 771 18 84, 070 670 04 65

Järfälla

Björn Falkeblad
bjorn@falkeblad.nu
0708 33 77 26
www.moderaterna.net/jarfalla

Lidingö

Ulf Geijer
ulf.geijer@gmail.com
0708 66 07 71
www.moderaterna.net/lidingo

Nacka

Tobias Nässén
tobias.nassen@moderat.se
076 122 92 02
https://www.nackamoderaterna.se/

Norrtälje – krets

Håkan Johansson
hakan.johansson@moderat.se
Tel: 0702-681078
www.moderaterna.net/norrtalje

Norrtälje – Blidö

Marie Egelin
Marie.egelin@moderat.se
0736 50 80 51

Norrtälje – Häverö-Väddö

Annette Tagesson
annette.tagesson@moderat.se
073 680 20 88
www.havero-vaddomoderaterna.se

Norrtälje – Norrtälje

Roland Brodin
roland.brodin@moderat.se
Tel:
www.moderaterna.net/norrtalje

Norrtälje – Rimbo

Staffan Tjörnhammar
statjo@kth.se
0707 61 61 51

Nykvarn

Lembit Vilidu
lebbe.vilidu@telia.com
070 774 81 75
www.moderaterna.net/nykvarn

Nynäshamn

Tommy Cumselius
tommy@cumselius.se
0708 79 73 46
www.moderaterna.net/nynashamn

Salem

tf Erik Glimvik
erik.glimvik@moderat.se
www.moderaterna.net/salem

Sigtuna

Mattias Askerson
mattias.askerson@moderat.se
073 766 09 09
www.moderaterna.net/sigtuna

Sollentuna

Bo Halbert
bo.halbert@telia.com
070 347 62 60
www.moderaterna.net/sollentuna

Solna

Magnus Nilsson
magnus.nilsson@etablerapr.com
070 415 60 83
www.moderaterna.net/solna

Sundbyberg

Josefin Malmqvist
josefin.malmqvist@moderat.se
073 694 79 74
www.moderaterna.net/sundbyberg

Södertälje – krets

Rudolph Benedek (kretsordförande)
rudi.benedek@telia.com
072 968 33 91
www.moderaterna.net/sodertalje

Södertälje – Enhörna

Göran Karlsson
goran.karlsson@c-sam.nu
070 311 82 84

Södertälje – Järna Hölö

Richard Hoffman
richard.hoffman@sodertalje.se
072 734 24 41

Södertälje – Södertälje

Michael Andersson
michael.andersson@sodertalje.se
0707 94 36 27

Tyresö

Ann-Christin Svensson
anki.svensson@moderat.se
073 383 60 37
www.tyresomoderaterna.se

Täby

Erik Andersson
erik.andersson@moderat.se
072 538 46 32
www.moderaterna.net/taby

Upplands-Bro

Jan Jansson
jan.a.jansson@moderat.se
070 671 65 08
www.moderaterna.net/upplands-bro

Upplands Väsby

Christer Derger
christer.derger@gmail.com
073 750 08 15
www.moderaterna.net/vasby

Vallentuna

Margareta Svanström
margareta.a.svanstrom@telia.com
08 762 69 67
www.moderaterna.net/vallentuna

Vaxholm

Hans Hallin
hans.hallin@moderat.se
070 787 81 62
www.moderaterna.net/vaxholm

Värmdö

Rune Wikström
rune@wikstromsfisk.se
0706 78 83 16
www.moderaterna.net/varmdo

Österåker

Isabell Ankarfjärd Jäger
isabell@aquamedicin.com
070 756 07 93
www.moderaterna.net/osteraker